søndag 27. juni 2021

 4 dag er over, og NM 50m 2021 er nå historie.

Fikk igjen mange fine resultater, og personlige rekorder.

Finale 3x40 Junior Kvinner:

1

Julie Paulsen Johannessen

Fredrikstad MSL

453.9

2

Veronica Brandtzæg

Meråker Idrettsgymnas Rifle

449.7

3

Oda Flikkerud

Nordstrand Sportsskyttere

439.0

4

Caroline Finnestad Lund

Kisen MSL

428.2

5

Hanna Synøve Huser

Kisen MSL

418.6

6

Martine Sve

Kisen MSL

406.5

7

Camilla Paulsen Johannessen

Fredrikstad MSL

393.9

8

Herborg Flikkerud

Nordstrand Sportsskyttere

391.9


3x40 Junior Kvinner:

1

Oda Flikkerud

Nordstrand Sportsskyttere

1166

59x

2

Julie Paulsen Johannessen

Fredrikstad MSL

1161

54x

3

Martine Sve

Kisen MSL

1159

49x

4

Caroline Finnestad Lund

Kisen MSL

1149

44x

5

Hanna Synøve Huser

Kisen MSL

1148

46x

6

Herborg Flikkerud

Nordstrand Sportsskyttere

1147

52x

7

Veronica Brandtzæg

Meråker Idrettsgymnas Rifle

1139

44x

8

Camilla Paulsen Johannessen

Fredrikstad MSL

1131

35x

9

Amanda Sofie Pettersen

Hvaler Sportsskyttere

1122

29x

10

Andrea Meldal Moen

Skjelstadmark Sportsskytterla

1119

28x

11

Thiril Brenderyen

Fredrikstad MSL

1118

31x

12

Aicha Rostad

Fredrikstad MSL

1110

31x


Liggende Junior Menn:

1

Lars Lilleng

Fredrikstad MSL

104.2 105.0 103.0 103.7 102.7 102.2

620.8

2

Jens Olsrud Østli

Stange Sportsskyttere

103.9 103.8 103.8 100.9 103.0 104.1

619.5

3

Martin Nesvik Voss

Kisen MSL

104.8 102.8 100.8 102.8 104.1 103.5

618.8

4

Isak Gurrik

Nøtterø Skl Avd. Nsf

104.6 102.5 102.6 102.9 104.0 101.8

618.4

5

Sigmund Grimsrud

Krapfoss Sportskytterlag

103.2 101.1 101.8 102.0 102.3 104.0

614.4

6

Lars Tobias Ulnes Bernhoft-Osa

Vestre Bærum Salongskytterl.

101.0 105.1 100.6 100.2 101.8 102.4

611.1

7

Vebjørn Grimsrud

Krapfoss Sportskytterlag

102.7 101.2 103.3  99.1  99.7 103.9

609.9

8

Sander Harildstad

Lismarken Skl sportssk

100.4  96.9 102.5  99.0 102.7 102.0

603.5

9

Even Trondsen

Krapfoss Sportskytterlag

102.3 100.4 102.5 101.2  96.4 100.0

602.8

10

Sigurd Sve

Meråker Idrettsgymnas Rifle

100.0 100.1 102.4  97.9  99.5 102.5

602.4

11

Oliver Gylta Olsen

Fredrikstad MSL

 98.4 103.0  99.4 100.3  99.0 100.0

600.1

12

Marius Granberg

Kisen MSL

100.7  98.9  99.1 100.0 101.8  97.8

598.3

13

Magnus Dahl

Nøtterø Skl Avd. Nsf

 98.4  96.4  98.9  98.1 101.4  96.7

589.9


Liggende Ungdom:

1

Inga Marie Hanserud

Numedal SSK

100.4 103.7 103.8 102.8

410.7

2

Synnøve Berg

Kisen MSL

103.7 100.5 102.6 102.4

409.2

3

Pernille Nor-Woll

Kisen MSL

101.4 100.3 100.3 100.6

402.6

4

Ola Strand Nystuen

Stange Sportsskyttere

 98.3 100.3 100.2 102.4

401.2

5

Charlotte Fernås Lund

Kisen MSL

101.7  99.2  99.4 100.0

400.3

6

Jenny Olsen Ek

Fredrikstad MSL

 99.9  99.5  99.9  96.9

396.2


For ytterligere detaljer, se her

lørdag 26. juni 2021

 3 NM dag er over, og vi har kåret norgesmestre i Junior Menn 3x40, Junior Kvinner liggende og Ungdom 3x20. Nok en gang mange fine resultater og imponerende skyting.

Den som imponerte mest i dag er kanskje 14 år gamle Jens Olsrud Østli fra Stange som skjøt til 1151 på 3x40 i Junior Menn, og like godt kapret bronse medaljen i finalen.

Vi gratulerer alle med gode prestasjoner!

Finale Junior Menn 3x40:

1

Lars Tobias Ulnes Bernhoft-Osa

Vestre Bærum Salongskytterl.

445.1


2

Martin Nesvik Voss

Kisen MSL

444.3


3

Jens Olsrud Østli

Stange Sportsskyttere

431.6


4

Isak Gurrik

Nøtterø Skl Avd. Nsf

419.7


5

Even Trondsen

Krapfoss Sportskytterlag

410.2


6

Vebjørn Grimsrud

Krapfoss Sportskytterlag

397.5


7

Sander Harildstad

Lismarken Skl sportssk

386.8


8

Lars Lilleng

Fredrikstad MSL

386.6


3x40 Junior Menn:

1

Martin Nesvik Voss

Kisen MSL

1160

47x

2

Jens Olsrud Østli

Stange Sportsskyttere

1151

42x

3

Vebjørn Grimsrud

Krapfoss Sportskytterlag

1146

40x

4

Isak Gurrik

Nøtterø Skl Avd. Nsf

1143

47x

5

Lars Lilleng

Fredrikstad MSL

1142

47x

6

Even Trondsen

Krapfoss Sportskytterlag

1141

38x

7

Sander Harildstad

Lismarken Skl sportssk

1139

38x

8

Lars Tobias Ulnes Bernhoft-Osa

Vestre Bærum Salongskytterl.

1133

30x

9

Sigmund Grimsrud

Krapfoss Sportskytterlag

1131

29x

10

Marius Granberg

Kisen MSL

1118

29x

11

Oliver Gylta Olsen

Fredrikstad MSL

1117

26x

12

Sigurd Sve

Meråker Idrettsgymnas Rifle

1103

21x

3x20 Ungdom:

1

Synnøve Berg

Kisen MSL

 98  93  94  96  93  94

568

15x

2

Pernille Nor-Woll

Kisen MSL

 95  90  97  98  85  88

553

15x

3

Charlotte Fernås Lund

Kisen MSL

 91  89  98  96  86  79

539

15x

4

Jenny Olsen Ek

Fredrikstad MSL

 89  85  95  93  81  80

523

8x

5

Ola Strand Nystuen

Stange Sportsskyttere

 88  92  99  97  72  73

521

12x


Liggende Junior Kvinner:

1

Martine Sve

Kisen MSL

103.5 104.0 102.1 104.4 101.3 104.6

619.9

2

Julie Paulsen Johannessen

Fredrikstad MSL

103.2 102.6 103.8 102.6 103.1 102.0

617.3

3

Oda Flikkerud

Nordstrand Sportsskyttere

100.5  99.7 103.5 104.1  99.1 101.9

608.8

4

Herborg Flikkerud

Nordstrand Sportsskyttere

101.7 101.4 101.8 101.8 102.2  97.6

606.5

5

Caroline Finnestad Lund

Kisen MSL

103.0  98.3 100.7 100.5 101.6 101.0

605.1

6

Veronica Brandtzæg

Meråker Idrettsgymnas Rifle

103.0 100.3 100.4 100.1  99.4 101.6

604.8

7

Amanda Sofie Pettersen

Hvaler Sportsskyttere

 99.5 102.7 100.2  97.2 100.8 104.3

604.7

8

Hanna Synøve Huser

Kisen MSL

102.3  99.8 100.5 101.5 100.5  99.1

603.7

9

Andrea Meldal Moen

Skjelstadmark Sportsskytterla

 98.0 102.7  97.7  97.8 102.0 100.2

598.4

10

Camilla Paulsen Johannessen

Fredrikstad MSL

 98.4 102.0  96.8  99.1 102.1  99.2

597.6

11

Thiril Brenderyen

Fredrikstad MSL

 98.5  98.1 100.2  99.6 102.2  97.2

595.8

12

Maria Danielsen

Nøtterø Skl Avd. Nsf

 97.6  99.7  97.8  98.0 100.5  98.1

591.7

13

Aicha Rostad

Fredrikstad MSL

102.6  98.5  92.7  96.9  92.3  94.6

577.6

14

Ellen Rebecka Grorud

Nøtterø Skl Avd. Nsf

 96.2  97.7  95.7  97.4  94.8  85.4

567.2


For flere detaljer, se her